زیر انداز

فیلتر های محصولات
بــــرندها
تعـــداد نفـــر

نمایش 1–12 از 21 نتیجه

نمایش 18 12 9

زیر انداز کوهنوردی و مسافرتی یکی از لوازم ضروری و کاربردی برای سفر و کوهنوردی است. این وسیله برای استراحت کوهنورد و حفاظت وی در برابر سطح ناصاف و سخت است. زیراندازهای ضد آب باعث می شود که در روزهای برف و بارانی و زمین های مرطوب بتوان استراحت کرد بدون این که وسایل کمپینگ یا کوهنوردی شما خیس و نمناک شود. این وسیله در اندازه های متفاوتی تولید می شود که بستگی دارد شما چه استفاده ای از آن می خواهید داشته باشید. زیراندازهای مخصوص کوهنوردان معمولا از نوع تاشو یا آکاردئونی هستند که این ویژگی باعث می شود که حجم کمتری داشته و فضای کمتری را اشغال کند.

انواع زیر انداز کوهنوردی و مسافرتی

زیر انداز فومی: این نوع زیراندازها وزن بسیار سبکی دارد و به همین دلیل محبوبیت بالایی در بین مسافرین دارد. همچنین طوری طراحی می شود که این نوع زیراندازها قابلیت تا شدن داشته باشد.

زیرانداز ساحلی (حصیری): یکی از بهترین گزینه ها برای مسافرت، زیر انداز ساحلی یا همان حصیری است. البته این نوع زیراندازها دارای وزن نسبتا بالایی هستند و به همین دلیل برای کوهنوردی گزینه مناسبی نیست.

زیر انداز پلاستیکی: این نوع زیراندازها مقاومت بالایی در برابر رطوبت و سختی زمین دارند و مهم ترین ویژگی این نوع زیراندازها ضد آب بودن آن ها است.

زیرانداز فویلی: این نوع زیراندازها از فویل ساخته شده و به دلیل داشتن وزن سبک گزینه مناسبی برای فعالیت های کوهنوردی است.

زیرانداز پارچه ای: این نوع زیراندازها از پارچه ای مقاوم ساخته شده است که بسیار نرم و راحت است و محبوبیت بالایی در بین مسافران دارد.

زیر انداز کوچک (زیر باسنی): این نوع زیراندازها در ابعاد بسیار کوچکی است و به همین دلیل بسیار سبک است و به اندازه نشستن یک نفر طراحی می شود.

زیر انداز چادر: این نوع زیر اندازها معمولا ضد آب است و برای خشک ماندن کف چادر استفاده می شود. ابعاد زیرانداز چادر با توجه به چادر تهیه شده باید در نظر گرفته شود.

زیرانداز برزنتی: این نوع زیراندازها با توجه به ضخامت آن دارای کاربردهای گوناگونی است. زیرانداز برزنتی گزینه خوبی برای سفرهای معمولی و کویر گردی است و در نوع سبک آن برای کوهنوردی مناسب است.

مزایای استفاده از زیر انداز کوهنوردی

  • به دلیل این که این نوع زیراندازها به صورت تاشو (آکاردئونی) طراحی می شوند، بسیار کم حجم و سبک هستند. این ویژگی باعث می شود تا کوهنوردان بتوانند آن را به راحتی در کیف یا کوله خود جا دهند.
  • با همراه داشتن زیرانداز تاشو می توانید در هر مکانی که نیاز به نشستن دارید بتوانید به راحتی استراحت کنید.
  • با نشستن روی زیرانداز دیگر لازم نیست نگران پاره شدن لباس های خود باشید. همچنین لباس ها و لوازم شخصی تان از کثیفی و گردو غبار نیز محافظت می شود.

چند نکته در هنگام خرید زیرانداز مسافرتی، کوهنوردی

  1. حتما در وقت خرید به جنس و کیفیت زیرانداز دقت کنید تا ماندگاری و دوام بیشتری داشته باشد.
  2. زیراندازی را خریداری کنید که قابلیت شست و شو راحت را داشته باشد.
  3. زیراندازها دارای رنگ های متنوع است و در وقت خرید می توانید آن را با چادر و یا کیسه خواب خود ست کنید.