کوله پشتی کوهنوردی

فیلتر های محصولات

نمایش 1–12 از 48 نتیجه

نمایش 18 12 9

خرید کوله پشتی کوهنوردی از زیبا کمپ

خرید کوله پشتی کوهنوردی زیبا کمپ

کوله پشتی جز وسایل اولیه هر کوهنوردی به حساب می آید و یکی از مهم ترین تجهیزات کوهنوردی است. با توجه به فعالیتی که کوهنورد انجام می دهد، کوله پشتی ها متفاوت است. بهتر است خرید کوله پشتی با توجه به نوع فعالیت، مدت زمان سفر و شرایط آب و هوایی باشد. از ویژگی های یک کوله پشتی خوب مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی، سبک بودن و قابلیت تنظیم حجم در کوله است. برای خرید یک کوله پشتی استاندارد و مقرون به صرفه با توجه به تنوع زیاد کوله ها در بازار می توانید اطلاعات لازم را از طریق سایت زیبا کمپ بدست آورید و با خیالت راحت اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

عواملی که برای خرید کوله کمپینگ و کوهنوردی باید توجه کرد

نوع برنامه: با توجه به نوع فعالیت و برنامه که کمپینگ، طبیعت گردی، فنی، کوهنوردی و… است، انتخاب می کنیم.

حجم کوله: با توجه به حجم وسایلی که می خواهیم حمل کنیم، انتخاب می شود. همچنین فصل و مدت زمان برنامه دو آیتم مهم در انتخاب حجم کوله است. در برنامه های زمستانی به علت داشتن تجهیزات بیشتر، وسایل بیشتری به همراه باید داشته باشیم.

جنسیت: با توجه به آناتومی بدن آقایان، می توانند کوله های بزرگ با حجم بالا را حمل کنند. کوله پشتی آقایان با خانم های از لحاظ حجم کمی متفاوت است. کوله پشتی های مخصوص بانوان بر اساس آناتومی بدنشان است و دو بند شانه ای بهم نزدیک تر، باله های کمری دارای قوس بیشتر و طول نیم تنه کم تری دارد. البته کوله پشتی هایی هم طراحی شده که مناسب آقایان و بانوان است.

ساختار کوله پشتی: کوله پشتی ها دارای دو نوع فریم دار و بدون فریم است. داشتن فریم در کوله پشتی به حفظ انسجام کوله کمک می کند. کوله پشتی فریم دار باعث توزیع بار می شود و فشار وارد شده به پشت را کاهش می دهد. برای کوهنوردان این نوع کوله پیشنهاد می شود. برای استفاده شهری و سفر با ماشین از کوله های بدون فریم می توانید استفاده کنید.

انواع کوله کوهنوردی

انواع کوله پشتی کمپینگ

کوله پشتی که بخش مهمی از لوازم کمپینگ و طبیعت گردی شناخته می شود، مدل های مختلفی دارد. انتخاب این مدل ها با توجه به مدت زمان و سختی مسیر متفاوت است.

کوله پشتی کوچک کوهنوردی یک روزه (حجم لیتر بین 20 تا 40)

 کوله پشتی کوهنوردی کوچک در حجم های پایین برای صعود های یک روزه و برنامه های طبیعت گردی سبک مناسب است.

کوله پشتی کوهنوردی چند روزه (حجم لیتر بین 40 تا 60)

این نوع کوله پشتی برای سفرهای بلند مدت و چند روزه مناسب است که تجهیزات و مواد غذایی بیشتری به همراه دارید.

کوله پشتی کوهنوردی اکسترم (حجم لیتر بین 60 تا 80)

این نوع کوله پشتی برای صعود های سخت و خطرناک مورد استفاده قرار می گیرد.

کوله سفری

این نوع کوله ها از نوع بدون فریم است که با وسایل نقلیه انجام می شود و در حجم های مختلف موجود است.

کوله پشتی کوهنوردی زنانه

این نوع کوله پشتی با توجه به آناتومی بدنی بانوان طراحی شده است.

کیف کمری

یکی از وسایل پرکاربرد برای کوهنوردی و کمپینگ است که در کنار کوله پشتی می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. برای داشتن دسترسی سریع و آسان به وسایلی که اندازه کوچکی دارند مانند گوشی همراه، کیف پول، پاوربانک می توان در داخل کیف کمری قرار داد.

برندهای معروف کوله کمپینگ و کوهنوردی اورجینال در زیبا کمپ

 • کوله پشتی کوهنوردی ماموت
 • کوله پشتی کوهنوردی دیوتر
 • کوله پشتی اورجینال کوهنوردی اسنوهاک
 • کوله پشتی اورجینال کوهنوردی کایلاس
 • کوله پشتی اورجینال کوهنوردی پکینیو (کله گاوی)

نکات مهم در هنگام خرید کوله کوهنوردی کوه و کمپ

 • در هنگام خرید کوله کوهنوردی به جنس و نوع پارچه دقت کنید. کوله پشتی های حرفه ای از پارچه های مقاوم و ضد آب ساخته می شوند که معمولا از جنس نایلون با پلی استر هستند.
 • انتخاب کوله باید با توجه به مدت زمان سفر، وسایل و تجهیزاتی که قرار است در کوله قرار گیرد و فصل کوهپیمایی متفاوت است.
 • کوله پشتی باید طراحی ویژه ای برای جلوگیری از فشار بر روی عضلات پشتی و کمر داشته باشد. یک کوله مناسب، سیستمی برای تنظیم ارتفاع کوله دارد.
 • کوله پشتی باید دارای دستگیره های قوی برای حمل و نقل داشته باشد. همچنین حفاظت های لازم در برابر ضربات و خراشیدگی داشته باشد.

نکات مهم در استفاده از کوله پشتی کمپینگ و کوه

 • محفظه آب در کوله پشتی به منظور جلوگیری از ورود آب به داخل کوله است. این محفظه ها محل قرار گیری کمل بک (کیسه آب) است.
 • تنظیم کردن بندهای شانه بسیار مهم است. با تنظیم بندها به درستی فشار از روی عضلات پشتی و کمر برداشته می شود.
 • کاور کوله پشتی کوهنوردی بسیار پرکاربرد است. این کاور معمولا در انتهای کوله پشتی قرار دارد و خاصیتی ضد آب، ضد گرد و غبار دارد. استفاده از کاور کوله پشتی در شرایط نامطلوب آب وهوایی بسیار با اهمیت است.
 • در کوله پشتی کوهنوردی طراحی به گونه است که جیب های بیرونی بسیاری دارد. این جیب ها جهت سازماندهی و دسترسی به وسایلی است که در طول روز ممکن است به آن ها احتیاج پیدا کنید.

قیمت کوله پشتی کوهنوردی حرفه ای

زیبا کمپ ارائه دهنده انواع کوله پشتی کوهنوردی از برندهای معروف است. برای آگاهی از مشخصات کامل و قیمت کوله کوهنوردی یک روزه تا چند روز در حجم های مختلف در سایت امکان پذیر است. زیبا کمپ تمام محصولات خود را با بهترین قیمت در اختیار مشتری محترم قرار می دهد و در کنار قیمت خوب محصولات همیشه دارای تخفیف است. برای خرید محصولات کافی است ثبت سفارش کنید تا در اسرع وقت درب منزل شما تحویل داده شود.