چادر کوهنوردی

فیلتر های محصولات
بــــرندها

نمایش 1–12 از 33 نتیجه

نمایش 18 12 9

خرید چادر کوهنوردی حرفه ای

چادر کوهنوردی

چادر کوهنوردی از مهم ترین لوازم و تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی است. اگر قصد شب مانی در دل طبیعت را دارید خرید چادر کوهنوردی و کمپینگ از ضروریات به شمار می آید. همراه داشتن یک چادر حرفه ای و استاندارد باعث می شود تجربه ای لذت بخش در طبیعت را به خاطر بسپارید. چادرهای کوهنوردی مدل های بسیار مختلفی دارد که بسته به نیاز شما باید انتخاب مناسبی داشته باشید.

یکی از مشخصه های مهم در هنگام خرید چادر کمپینگ حرفه ای و کوهنوردی ضد آب بودن و مقاومت آن در برابر طوفان است. قیمت چادر کوهنوردی بر اساس ویژگی ها، مشخصات و تعداد نفرات آن بسیار متغیر است. برای خرید تجهیزات کوهنوردی با قیمت های بسیار مناسب می توانید از فروشگاه اینترنتی زیبا کمپ اقدام بفرمایید تا محصول در اسرع وقت به شما تحویل داده شود.

برندهای چادرهای کوهنوردی و کمپینگ در زیبا کمپ

 • چادر کوهنوردی اسنوهاک
 • چادر کمپینگ و کوهنوردی مونته ادلمو
 • چادر کوهنوردی کله گاوی (جیلو – پکینیو)
 • چادر کمپینگ و کوهنوردی هیلمن
 • چادر کمپ و مسافرتی FIT
 • چادر کمپینگ سرخ پوستی مسافرتی و کوهنوردی دیلور
 • چادر مسافرتی اتومات شینگ یان

برند تولید کننده چادر کوهنوردی حرفه ای

برندها و شرکت های متنوعی در تولید چادر کوهنوردی فعالیت دارند که از جمله پر فروش ترین و بهترین برند چادر کوهنوردی در ایران می توان به اسنوهاک، کچوا، کله گاوی یا پکینیو، کایلاس و هاسکی اشاره کرد. تمامی این برندها، اقدام به تولید چادرهای کوهنوردی با کیفیت و با تنوع مختلف کرده اند. مبدا کشور تولید شده و سابقه کاری، تاثیر زیادی در قیمت نهایی چادر خواهد داشت.

برند Snow Hawk

یکی از شناخته ترین برندها در دنیای کوهنوردی برند اسنو هاک است. این برند ایرانی است و تنوع دسته بندی چادرهای این شرکت می توان به مدل های سامیت و دیسکاوری اشاره کرد. انواع مختلف چادر کوهنوردی اسنوهاک با قیمت های مناسب در فروشگاه اینترنتی زیبا کمپ قابل مشاهده است.

برند پکینیو (Pekynew)

این چادرها محصول کشور چین است و به دلیل وجود کله بوفالو به عنوان لوگو به چادر کوهنوردی کله گاوی نیز مشهور است. چادر پکینیو C2001 جز بهترین چادرهای این برند است که به دو عدد جیب مجهز است و طول این چار 210 سانتیمتر و عرض 150 سانتیمتر دارد.

برند کایلاس

یکی از بهترین برندها در حوزه تجهیزات کوهنوردی برند کایلاس است که در ایران هم بسیار محبوبیت دارد. قیمت این چادر نسبت به برندهای آمریکایی و اروپایی بسیار با صرفه تر است.

برند فرینو

مارک فرینو جز با کیفیت ترین برندهای تولید لوازم کوهنوردی و کمپینگ است. چادرهای فرینو همواره در استفاده از پارچه های باکیفیت و جدید برای چادرهای خود پیشتاز است. این شرکت معتبر بی المللی اقدام به تولید وسایل کوهنوردی مطابق با استانداردهای روز دنیا کرده است.

برند کچوا

برند کچوا ساخت کشور فرانسه است که از سال 1997 شروع به کارکرده است. این مارک تولید کننده انواع پوشاک، تجهیزات کمپینگ و کوهنوردی با بهترین کیفیت است.

برند نورث فیس

برند نورث فیس یک شرکت آمریکایی است که در زمینه تولید کفش، چادر و تجهیزات کوهنوردی و ورزشی فعالیت می کند.

برند هاسکی

وقتی صحبت از کیسه خواب و چادر می شود بدون شک شرکت هاسکی یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب است. این شرکت در کشور چک فعالیت می کند و نامی آشنا در تولید لوازم کوهنوردی و کمپینگ دارد.

انواع چادر کمپینگ حرفه ای و کوهنوردی

چادرهای کوهنوردی مختلف

تعداد نفرات: چادرهای کوهنوردی در مدل های تک نفره، دونفره، سه نفره و چهار نفره تقسیم بندی می شود.

کاربردی: چادرها از لحاظ کاربردی به چادرهای کوهنوردی، کمپینگ و چادرهای پرتلیج تقسیم بندی می شود.

شکل ظاهری: چادرها از نظر شکل ظاهری به صورت گنبدی، ژئودزیک، تونلی و خیام تقسیم بندی می شود.

تعداد پوش: چادرها در دو نوع تک پوش و دوپوش موجود است.

ساختار اسکلت: چادرها بر اساس ساختار اسکلت در 3 نوع عصایی، اتوماتیک و فنری موجود است.

انواع چادرهای کوهنوردی از لحاظ کاربرد

چادرها براساس وزن، نوع کاربرد و حجم با هم متفاوت هستند:

 • چادر کمپینگ و طبیعت گردی
 • چادر کوهنوردی
 • چادر پرتلیج (سنگ نوردی، صخره نوردی)

انواع چادر طبیعت گردی از لحاظ ظاهری

گنبدی شکل: این نوع چادرها، به خاطر داشتن دیواره های عمودی تر افراد، راحت تر در داخل آن فعالیت می کنند. این چادرها انتخاب اول کوهنوردان است و وزن سبکی دارد.

ژئودزیک: این مدل چادرها بسیار در برابر باد و طوفان مقاوم است و گزینه ای مناسب برای کوهنوردانی است که قصد کمپ در ارتفاعات را دارند.

خیام: این چادرها ترکیبی از گنبدی و ژئودزیک است. مزیت اصلی این چادر داشتن تیرک ها ثابت است و معمولا کمپرها از این چادرها استقبال بیشتری می کنند.

تونلی: چادر تونلی همانطور که از اسمش پیداست تونلی شکل است و ارتفاع کمی دارد ولی نسبت به سایر مدل ها فضای بیشتری دارد

سقف بلند: این مدل چادرها گزینه بسیار مناسب برای آفرود سواران و برنامه های کمپی است که نیاز به حمل چادر ندارد. این چادرها دارای حجم و وزن بیشتری نسبت به سایر مدل ها دارد.

انواع چادر کمپینگ بر اساس فصل

چادر سه فصل: این مدل چادرها برای فصل های بهار، تابستان و اوایل پاییز طراحی شده است. چادرهای سه فصل در برابر نفوذ باران بسیار مقاوم هستند، اما در برابر بادهای شدید در ارتفاعات، برف و کولاک گزینه مناسبی نیستند. همچنین مجهز به پنل های مشبک جریان هوا هستند.

چادر سه پلاس: این مدل چادرها نسبت به چادرهای سه فصل کمی در برابر باد مقاوم تر هستند. معمولا دارای 1 تا 2 تیرک بیشتر نسبت به چادرهای سه فصل است و برای موقعیت هایی با برف متوسط نیز می توان استفاده کرد.

چادر چهار فصل: این مدل چادرها در برابر بادهای شدید و بارش های سنگین برف بسیار مقاوم هستند. وزن چادرهای چهار فصل بیشتر از سایر مدل ها است و پیشنهاد می شود در تابستان و یا اواسط بهار استفاده نشود.

انواع چادر کوهنوردی از لحاظ تعداد پوش

چادر تک پوش: این چادرها دارای تنها یک پوش ضد آب تنفسی هستند

چادر دوپوش: دارای دو پوش جدا از هم هستند. پوش اول خاصیت تنفسی داشته و با فاصله از پوش دوم قرار می گیرد. پوش دوم چادر کاملا ضد آب است و در زمان بارش باران به داخل چادر نفوذ نمی کند.

انواع چادر طبیعت گردی از لحاظ ساختار

چادرهای فوری: تیرک های این چادر به خود چادر متصل است و حالت اتومات باز می شود و خیلی راحت چادر در مدت زمان بسیار پایین برپا می شود.

چادرهای نیمه حرفه ای: این مدل چادرها نیمه مستقل هستند و از تیرک و میخ برای برپایی استفاده می شود.

چادرهای حرفه ای: این مدل چادرها برای نصب دارای 2 یا 3 تیرک هستند و نسبت به دیگر مدل ها دارای وزن بسیار سبکی است و مناسب برنامه های کوهنوردی است.

نکات مهم خرید چادر کوهنوردی و کمپینگ

داخل چادر کوهنوردی

جنس و متریال چادر

مهم ترین ویژگی یک چادر به جنس چادر بر می گردد. این ویژگی تاثیر مستقیم در طول عمر چادر دارد. بنابراین بسیار مهم است که در وقت خرید چادر به این ویژگی دقت زیادی داشته باشید. دو نوع جنس معمولا در چادرهای کوهنوردی استفاده می شود:

پارچه های پلی استر: پارچه های پلی استر دارای حجم کم، وزن سبک، طول عمر بالا و خاصیت ضد آب دارند.

پارچه های پلی آمید: در چادرهای پلی آمید علاوه بر افزایش خاصیت ضد آب بودن، در برابر نور و اشعه آفتاب مقاوم است. همچنین در برابر باد و نفوذ سرما استقامت بیشتری دارد.

این نکته را فراموش نکنید که همیشه بالا بودن ضخامت جنس بدنه چادر دلیلی بر باکیفیت بودن آن ها نیست. امروزه چادرهای حرفه ای ضمن داشتن وزن سبک، ضد آب و ضد اشعه هستند و مقاومت بالایی نیز دارند.

نوع طراحی چادر

بهترین و مرسوم ترین چادرهای کوهنوردی از نوع عصایی یا میله ای است. تعداد کمی چادر کوهنوردی اتوماتیک و یا فنری در بازار دیده می شود. مدل های عصایی به راحتی راه اندازی می شود و حجم بسیار سبکی دارد. بر خلاف تصور، مدل های عصایی نسبت به چادر های میله بسیار راحت تر برپا می شود. وجود گیره های پلاستیکی سرخود، در کوتاه ترین زمان ممکن چادر را می توان نصب و راه اندازی کرد.

به طور کلی بدنه اصلی چادر دارای سقف مش یا توری است که برای تهویه هوا به خصوص در فصل گرما به کار برده می شود.

وزن و ابعاد چادر

چادرهای کوهنوردی با ظرفیت های 1 نفره، 2 نفره، 3 نفره و 4 نفره است. یکی از مهم ترین تفاوت های بین چادرهای کوهنوردی و کمپینگ، ارتفاع چادر است. چادرهایی که برای ارتفاعات زیاد طراحی می شود دارای ارتفاع کوتاه است تا چادر در برابر وزش باد شدید در امان باشد. وزن چادرهای کوهنوردی در حالت استاندارد بین 1 تا 4 کیلوگرم است و به سادگی توسط انواع کوله پشتی کوهنوردی قابل حمل و جا به جایی است.

فاکتورهای مناسب خرید چادر کمپینگ و کوهنوردی

چادرهای کوهنوردی

 • هر چقدر اسکلت بندی و پوشش چادر با کیفیت تر باشد، مقاومت بیشتری در برابر طوفان، باران و رطوبت دارد.
 • چادرهای کوهنوردی دو پوش به منظور ایجاد تهویه هوا مناسب و ضد آب بودن لایه بیرونی گزینه مناسبی است.
 • از مهم ترین فاکتورهای چادر کمپینگ و مخصوصا کوهنوردی وزن و ظرفیت آن است که باید در هنگام خرید حتما به آن توجه داشته باشید.

برای خرید چادر کمپینگ و کوهنوردی پیشنهاد می کنیم حتما راهنمای خرید چادر کوهنوردی را مطالعه کنید تا بتوانید خریدی مناسب با توجه به نیازهای خود داشته باشید.

در فروشگاه زیبا کمپ، بستری برای شما فراهم شده تا بتوانید با کم ترین هزینه و بهترین کیفیت محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و تجربه ای لذت بخش را تجربه کنید. تمامی چادرها در زیبا کمپ دارای تضمین اصالت هستند تا شما همنورد عزیز با خیال راحت محصول خود را خریداری کنید.

قیمت چادر کوهنوردی حرفه ای و کمپینگ

قیمت چادر کوهنوردی یکی از مواردی است که در کیفیت چادر بسیار موثر است. برخی مدل های ارزان در بازار برخلاف داشتن قیمت پایین نسبت به برندهای بزرگ، از کیفیت لازم برخوردار هستند. اما در زیبا کمپ شما می توانید با قیمت بسیار مناسب بهترین چادر کوهنوردی ارزان از انواع برندهای معروف را خریداری کنید.